KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624054
nr 1462 4054
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Bergslandskap. Signerad. Olja på pannå, 21x27, yttermått inklusive ram: 29x35 cm
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:09:37
25/4 18:07:23
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke